TEVÉKENYSÉGÜNK
KIK VAGUNK?
MAGYAR MÁLTAI SZERETETSZOLGÁLAT - MUNKAERŐPIACI SZOLGÁLTATÓ KÖZPONT
A Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál 2013-óta önálló szervezeti egység foglalkozik a munkaerőpiaci tevékenységekkel. Kiemelt területünk a rehabilitációs foglalkoztatás, melynek keretében feladatunk a szervezeten belül foglalkoztatott megváltozott munkaképességű dolgozók munkájához és támogatásához kötődő akkreditációs, tanácsadói és mentori feladatok, valamint az e területet érintő pályázati lehetőségek felkutatása és a pályázatok elkészítése, menedzselése.
A Központ egyrészt azért jött létre, mert a Magyar Máltai Szeretetszolgálaton belül a munkaerőpiaci kérdések kezelésére egy módszertannal, stratégiai tanácsadással és operatív projekt-megvalósítással egyaránt foglalkozó szervezetet szerettünk volna létrehozni.
Másrészt, egyre nagyobb igény mutatkozott a hátrányos helyzetű emberek nyílt munkaerőpiaci elhelyezésének egységes koordinációjára. Ezzel párhuzamosan a célcsoportunk kibővült és a fogyatékossággal élő, megváltozott munkaképességű emberek mellett kiemelt figyelmet fordítunk más, különleges élethelyzetben lévő csoportokra: a teljesség igénye nélkül idősek, tartós munkanélküliek, pályakezdők, harmadik országból érkezettek.
ÁLLANDÓ FELADAT
FOGLALKOZTATÁSI REHABILITÁCIÓ
E feladatkörünkön belül szakmailag támogatjuk a Szeretetszolgálat szervezetében, intézményeiben dolgozó, megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatását, valamint elkészítjük és menedzseljük az éves szintű rehabilitációs költségtámogatási pályázatokat.
KIEMELT TEVÉKENYSÉG
ONLINE MUNKATANÁCSADÁS
Szolgáltatásunk egy munkapiaci elsősegély csomag, mely a 2020-as évben kezdődött gazdasági válságra ad gyors és segítő választ a munkaerőpiacion bajba jutott embereknek.
FOGYATÉKOS SZEMÉLYEK
FOGLALKOZTATÁSI PÁLYÁZATOK
A program célja, hogy támogatást nyújtson a fogyatékos személyeket tömörítő, segítő szervezeteknek szolgáltatásaik fenntartásához, fejlesztéséhez, illetve újak beindításához, működtetéséhez.
KIEMELT CÉLCSOPORT
HARMADIK ORSZÁGBELIEK
A külföldi állampolgárok integrációja akkor valósul meg, ha a személy teret kap a beilleszkedésre a munkaerőpiacon is. Ez egyrészt saját, biztonságos, hivatalos munkajövedelmet jelent, másrészt a munka által megtalálja azt a másodlagos szocializációs teret, ahol tudásokat, kapcsolatokat gyűjthet.
FOGLALKOZTATÁS